Sukces Krzysztofa Rajdy

Krzysiek, uczeń klasy 2H, wygrał Ogólnopolski konkurs opowiadań o wrocławskich krasnalach. Konkurs był organizowany przez Biuro Promocji Miasta Wrocław i firmę Fabryka Idei.

Na konkurs przysłano 345 prac, 253 w kategorii dorosłych oraz 95 w kategorii do lat 18-stu. Wybrano 21 tekstów, które opublikowano w przepięknej książce.

Jury w składzie: prof. Ryszard Waksmund (badacz literatury dziecięcej z Uniwersytetu Wrocławskiego), pisarz Piotr Siemion, aktor Robert Gonera, Paweł Romaszkan (dyrektor Biura Promocji Miasta) i Piotr Wawrzynów (Fabryki Idei) wybrało najlepsze opowiadania.

21 listopada w Dniu Życzliwości w DH Renoma we Wrocławiu odbyło się rozdanie nagród. W kategorii dorosłych zwyciężył Artur Żejmo opowiadaniem "Będzie lepiej", a w kategorii do lat 18 – uczeń naszego liceum Krzysztof Rajda.

Krzysztof otrzymał nagrodę pieniężną 2500 złotych i statuetkę krasnala, a każdy z 42 wyróżnionych dostał książkę z 21 opowiadaniami, ilustrowaną najlepszymi pracami dzieci z wrocławskich szkół podstawowych i przedszkoli.

KRZYSIU GRATULUJEMY !!!

Małgorzata Ptaszyńska

Dołączam się do Gratulacji i "donoszę", że Krzysiek wziął również udział w tegorocznej Olimpiadzie Informatycznej, co wymaga umiejętności twórczego programowania.

Zbigniew Trzmiel

"Paragraf 81" - nagrodzone opowiadanie Krzysztofa