Tydzień Edukacji Globalnej

ŻYWNOŚĆ DLA WSZYSTKICH

TEMAT PRZEWODNI TEGOROCZNEJ EDYCJI - ŻYWNOŚĆ DLA WSZYSTKICH

Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez różnorodne działania skierowane do dzieci i młodzieży. Ideą Tygodnia jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Najważniejszym wyzwaniem Tygodnia Edukacji Globalnej jest uświadomienie mieszkańcom państw europejskich współzależności pomiędzy nami i mieszkańcami mniej rozwiniętych obszarów globu,pokazywanie problemów wspólnych dla całej ludzkośći i kierowanie uwagi na poszukiwanie potencjalnych rozwiązań. Obchodom TEG-u patronuje Europejskie Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej/Centrum Północ-Południe/przy Radzie Europy.

W naszej szkole w ramach Tygodnia zostały podjęte następujące działania:
- Zbiórka pieniędzy na plumpy'nut-to pasta z orzeszków ziemnych z dodatkiem oleju roślinnego, mleka w proszku, witamin i skladników mineralnych.1 saszetka ma wartość energetyczną 500 kcal. 1 saszetka to tylko 1 złotówka. Każdego roku prawie 6 milionów dzieci umiera z powodu głodu i niedożywienia.dzięki tej zbiórce pomożemy dzieciom w Afryce. Pieniądze będą wpłacone na konto Unicef,
- Konkurs plastyczny i wystawa najlepszych prac na terenie szkoły - organizator A.Daczka,
- Spotkanie i pokaz slajdów przygotowany przez lekarza A.Bobkiewicza, pracującego w jednym z państw afrykańskich - organizator G.Lorek,
- Prezentacje i dyskusje na lekcjach wiedzy o społeczeństwie

Bożena Stoczczak

Podziękowanie za udział w Akcji
Zapoznaj się z poniższymi informacjami i załącznikiem

ZałącznikRozmiar
TEG_wystawa.pdf61.77 KB