Studia zagraniczne

Wiem, że wielu uczniów interesuje wyjazdami na studia zagraniczne, ale nie każdy wie jakie są możliwości. Propozycja dotyczy szczególnie uczniów tzw. zerówek lub klas po-zerówkowych.

KFON oferuje roczne stypendia na naukę w prywatnej szkole w Wielkiej Brytanii. Sam otrzymałem takie stypendium 3 lata temu więc gdyby ktoś miał jakieś pytania to chętnie pomogę. Wiem, że organizatorzy zawsze narzekają na brak chętnych (o ile mi wiadomo w zeszłym roku zgłosiło się tylko 10 osób, a 2 wyjechały, więc szanse są naprawdę duże) i rozważają zaprzestanie przyznawania stypendiów w Polsce, co byłoby wielką szkodą. Mimo że stypendium jest tylko na rok, większość zostaje przedłużona na 2 lata i można skończyć liceum tam, pisząc brytyjski odpowiednik naszej matury, A-levels. Zgłoszenia mogą wysyłać uczniowie 3 klas gimnazjum (świetna opcja dla uczniów klas "0") lub uczniowie klas 1 liceum.

Regulamin i proces rekrutacji znajduje się na: http://www.kfon.pl/site/21.stypendia.html

United World Colleges to zupełnie inna organizacja, która przyznaje prestiżowe stypendia na naukę w szkołach UWC, które mieszczą się w różnych krajach (Indie, Kostaryka, Włochy, Singapur itp.) ale również
w szkołach prywatnych w Wielkiej Brytanii, USA czy Austrii. Stypendia obejmują 2 ostanie lata nauki także wszyscy stypendyści zdają międzynarodową maturę IB lub A-levels, w zależności do jakiego kraju
zostają wysłani. Aplikujący muszą być uczniami 1 klasy liceum, osiągać dobre wyniki w nauce oraz udzielać się społecznie, być wolontariuszami etc.
Dodatkowe informacje, regulamin oraz proces rekrutacji znajduje się na
stronie: http://uwc.org.pl/index.htm
W razie gdyby potrzebne były jakieś dodatkowe informacje to służę pomocą.

Pozdrawiam,
Adam Naskrętski