KONKURS POEZJI IRLANDZKIEJ!

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w kolejnej Edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej, który odbędzie się dnia 19 października w Auli Szkoły Muzycznej II stopnia im M. Karłowicza w Poznaniu przy ulicy Solnej. Eliminacje do Konkursu odbędą się w dniach 15-17 października w siedzibie szkoły Program-Bell.

Konkurs odbędzie się pod Honorowym Patronatem Ambasady Republiki Irlandii w Warszawie oraz Konsulatu w Poznaniu.

Tegoroczny Konkurs zyskał dodatkowego sponsora, którym jest szkoła językowa NW Academy z Derry w Irlandii. Sponsor ufundował dla zwycięzców w kategorii muzycznej dwa tygodniowe kursy językowe w Derry w Irlandii.
Na laureatów Konkursu, jak co roku, czeka wiele innych atrakcyjnych nagród: kursy językowe w Poznaniu, nieodpłatne egzaminy Cambridge ESOL, nagrody książkowe, publiczne występy z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka i inne upominki.

Celem konkursu jest recytacja fragmentów poezji irlandzkiej w języku angielskim lub ich przedstawienia w formie piosenki lub innego utworu muzycznego inspirowanego poezją irlandzką. Kategoria muzyczna zakłada także własną, niepowtarzalną interpretację utworów.
Materiały oraz szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie: www.program-bell.edu.pl

Zapisy u nauczycieli języka angielskiego do 21 września

Eliminacje szkolne odbędą się 9 października na lekcji 5 w auli.

Wioletta Rozynek